11 Şubat 2013 Pazartesi

İlk Tiyatro Deneyimimiz ve Sonrası :)
Defnem şu an 27 aylık ve ilk kez 26 Ocak 2012'de İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat'a tiyatroya gittik kızımla. Herkes tiyatroya götürmek için henüz küçük, tiyatro izleme yaşı 4 yaş desede ben beğeneceğinden hiç bir şüphe duymayarak götürdüm kızımı.

Çok keyif aldı, çocuklarla birlikte olmak, oyun başlamadan önce ve bitiminden sonra sahnede çocuklarla birlikte tam da onlara yönelik hazırlanmış olan müziklerde oynamaktan çok keyif aldı. Tiyatronun bitimine kadar hiç huzursuzluk çıkartmadan, bol bol gülerek, oyuna katılarak geçirdik ilk tiyatro deneyimimizi. 
İkinci gittiğimiz tiyatro "Kepçaplı Skapetti" oldu, hemen ertesi hafta sonu gittik ona da. Bunda da çok eğlendi kızım, sanırım tiyatroyu sevecek.
Bu fotoğrafı da oyuncuların en küçük izleyicilerden biri olan Defne'yi severlerken çektim.

10.02.2013 Pazar (dün) Ablam Emine, oğulları Berat,Toprak ve ortakokul arkadaşım Nilay ve oğlu Efe ile gittiğimiz tiyatro oyunu  "Çirkin Ördek Yavrusu". Karşıyaka Belediyesi'nin ücretsiz olarak sergilediği bir oyun. Oyuncularının çoğu çocuktu ve çok etkileyiciydi. İzlemeye değer. Bu arada ben de çok beğeniyorum çocuk tiyatrolarını, keyifle izlediğimi farkettim :)
Tavsiyem çocuklarınızı tiyatroya götürmek için 4 yaşlarının dolmasını beklemeyin, 2 yaş gayet doğru bir yaş bence. Diğer aktivitelerimizde görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder